116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı

116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Çanakkale İl Merkezinin içinde  Çanakkale-Bandırma karayolu( Balıkesir Asfaltı) üzerindedir.
Adres:116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı -Çanakkale
Telefon: 0286 212 31 61
Telefon :0286 212 31 62

116.jandarma Alay Komutanlığı Yemin töreninden görüntü

Çanakkale İl Merkezinde bulunan 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına nasıl ulaşılır.
Güncelleme : 17.08.2012

-İstanbul-Tekirdağ-Keşan güzergahından 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına gelmek isteyenlerin Çanakakle Boğazından Çanakkale’ye geçmeleri için değişik alternatif bulunmaktadır.

1. Altarnetif :Çanakkale İli Gelibolu İlçesinden feribota binerek Çardak Beldesine veya Lapseki İlçesine (her ikisi de Anadolu Yakası’nda)’ye ulaşıp oradan karayolu ile 30 km sonra 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bu yoldan Özel otomobilinizle veya komutanlığın önünden geçecek bir otobüsle   gelirseniz hiç zahmet çekmeyeceksiniz. Çünkü Komutanlık yolunuzun üzerinde Çanakakle iline girdikten sonra bulunduğunuz yolun sağında karşınıza çıkacaktır.Geldiğiniz otobüs   Otogar’da kalırsa : Otogardan Belediye Denetimli  Şehir içi  otobüsleri, taksi veya Otobüs firmasının servisi  ile Komutanlığa ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile Komutanlığa gelecekseniz. Otogar içinde satılan Kent otobüs kartlarından almanız gerekiyor. ( Otogar ile  Komutanlık arası Otobüs ücreti 1.25 TL  ‘dir)  

2.Alternatif : Gelibolu’dan sonra Avrupa Yakası’nda güneye doğru devam ederek Eceabat İlçesine gelerek Eceabat İskelesinden kalkan Gestaş ‘a ait Feribotlarla Çanakkale Merkez İskelesine ulaşabilirsiniz.Ecebat -Çanakkale arası 25 dakikakadır. Çanakakle İsklesine ulaştıksan sonra İskelede ,gestaş gişlerine ,  iskelede bulunan güvenlik görevlelerine  Komutanlığın yerini sorarsanız size terif edeceklerdir.Komutanlık iskeleden yayan 20-25 dakika civarındadır.Buradan taksilere binip gitme imkanınızda vardır.Şehir içi Belediye otobüsleride çalışmaktadır.Belediye otobüslerine binebilmeniz için Kent Kart almanız gerekmektedir. Kent Kartı İskeledeki büfelerden alabilirsiniz. Kent Kart bulamazsanız Otobüse bindiğinizde yolculardan rica edebilirsiniz.

3.Alternatif :Feribot kuyruğu çok uzun ise Eceabat İlçesinden biraz daha yol kat ederek Kilitbahir Köyüne gelerek buradan  motorlarla Çanakakle Merkez İskelesine 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Gestaş Feribot sefer tariflerini görmek için tıklayınız

Gestaş Feribor ücret tarifesini incelemek için tıklayınız

Ankara -Çanakakle  arası  654 km (Güzergah: Ankara-Eskişehir-Bursa-Bandırma-Biga -Lapseki Çanakkale)  Özel otomobil Ankara ‘dan gelenler Çanakakel İline girdikten sonra yolun hemen  sağ tarafında kalan Komutanlığı göreceklerdir. Otobüs ile gelenler önce Çanakkale Yeni Otogar’ına oradanda  otobüs servisiyle veya Şehir içi otobüsleri veya taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirler.

Bursa – Çanakkale: 272 km (Güzergah: Bursa-Karacabey-Bandırma-Biga-Lapseki Çanakkale) Bursa tarafından gelenler Çanakakel İline girdikten sonra yolun hemen  sağ tarafında kalan Komutanlığı göreceklerdir.

İzmir-Çanakkale: 320 km (Güzergah: İzmir-Ayvalık-Ayvacık-Ezine-Çanakkale)  Otobüs ile gelenler önce Çanakkale Yeni Otogar’ına oradanda  otobüs servisiyle veya Şehir içi otobüsleri veya taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirler.

UÇAK İLE ÇANAKKALE’YE ULAŞIM
İstanbul (Atatürk Havalimanı)-Çanakkale uçak seferleri Türk Hava Yolları (THY) ile yapılmaktadır. İstanbul’a kadar uçakla gelip oradan da, THY İstanbul-Çanakkale uçak seferlerini saati dolayısı ile kullanmanız mümkün görünmüyorsa, Büyük İstanbul Otogarı’na metro ile ulaşarak gün boyu genellikle saatte bir seferi olan Çanakkale Truva Turizm veya Metro Turizm otobüsleri ile Çanakkale’ye ulaşmanız mümkündür.Havalanından özel bir taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirsiniz.

İstanbul- Çanakkale/çanakkale-İstanbul Sefer uçak gün ve saatleri,Ücret ve telefon bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Hızlı Feribot + Karayolu İle Çanakkale’ye Ulaşım

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale’ye ulaşım mümkündür. Bandırma’ya geldiğinizde hızlı feribotun Bandırma’ya varış saatlerine göre ayarlanan Bandırma – Çanakkale arasında çalışan otobüs firmalarından biriyle Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Bandırma Çanakkale arası 175 Km olup, seyahat süresi yaklaşık 2.5 – 3 saat arasındadır. Hızlı feribot için http://www.ido.com.tr/sitesinden hızlı feribot tarifesi ne ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bandırma’dan Çanakakle’ye otobüs veya otomobil ile gelecekseniz. Çanakkale İline girince Yolunuz üzerinde sağ tarafta bulunan komutanlığı göreceksiniz.

Çanakkale’yi (Anadolu yakasını daha detaylı alan) içine alan Karayolları Genel Müdürlüğü Haritasını http://www.kgm.gov.tr/harita1.asp?resim=14 tıklayarak karayolu durumunu inceleyebilirsiniz. http://www.kgm.gov.tr/harita1.asp?resim=1 ise daha çok Trakya ile Kocaeli, Yalova, Sakarya civarını (Kuzey Marmara Bölgesi’ni) detay olarak göstermektedir.

Asker Aileleri içen gerekli olabilecek Bilgiler

Çanakkale’nin Diğer İllere Uzaklığı

Çanakkale Feribot

Çanakkale Uçak Seferleri

Çanakkale Otobüs Firmaları

Çanakkale Truva Turizm Otobüs Firmasının Çanakkale Ofisleri

Kamil Koç Otobüs Firması Çanakkale Telefonları

Çanakkale’ye Ulaşım (Çanakkale’ye Nasıl Gidilir)

 

 

Bu yazı ile ilgili aramalar
  • çanakkale 116 jandarma er eğitim alayı
  • 116 jandarma er eğitim alayı çanakkale
  • 116 jandarma er eğitim alay komutanlığı
  • 116 jandarma er eğitim alay komutanlığı çanakkale
  • çanakkale jandarma
  • çanakkale 116 jandarma er eğitim alayı fotoğrafları
  • çanakkale 116 jandarma er eğitim alayı adresi
  • çanakkale 116 jandarma
  • çanakkale jandarma er eğitim alayı
  • 116 jandarma

Hakkında: admin