08.12.2016 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı, Çanakkale'nin En Kapsamlı Web Sitesi

116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı

116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı

T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı cezaevlerinin dış muhafazasını sağlanmak ve cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakil hizmetlerini ifa etmek üzere cezaevlerinde görev alacak erlere eğitim veren 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Çanakkale ili merkezinde konuşludur.

116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Çanakkale İl Merkezinin içinde  Çanakkale-Bandırma karayolu( Balıkesir Asfaltı) üzerindedir.

Posta adresi; 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı…………Tabur Komutanlığı………..Bölük Komutanlığı ÇANAKKALE’dir.

BİRLİK İRTİBAT TELEFON NUMARALARI

116’ncı Jandarma Eğitim Alayında ulaşmak istediğiniz şahısla ilgili aşağıdaki santral numarasından ulaşacağınız santral görevlisi vasıtası ile arzu ettiğiniz personelle görüşmeniz mümkündür.

Alay Santralı :
0 286 212 31 59
0 286 212 31 60
0 286 212 31 61

Ayrıca acemi erler için Alo Mehmetçik ve aileler için Aile İletişim Hattı kurulmuştur. Merak ettiğiniz veya nereye başvuracağınızı bilemediğiniz ya da çözümsüz kaldığını düşündüğünüz müracaatlarınız için aşağıda bulunan numaralardan iletişim kurabilirsiniz.

116 jandarma

Alo Mehmetçik 0 286 213 09 74
Aile İletişim 0 286 212 83 27

Acemi erlerle bölüklerinde görüşmek istediğiniz takdirde, eğitim alanlarında acemi erlerin görüşme yapabilmesi için tahsis edilmiş telefonlardan kendilerine ulaşmanız mümkündür. Eğitim alanlarında bulunan bu telefonların başında bir telefon nöbetçisi bulunmaktadır ve bu nöbetçi görüşme talebinizi kaydederek size bir süre sonra tekrar aramanız için randevu vermektedir. Acemi asker telefona çağrılarak telefon görüşmesinin yapılması sağlanmaktadır. Alay santrali üzerinden dâhili numarayı çevirerek direkt olarak bağlanabileceğiniz telefon numaraları;

1’inci Jandarma Eğitim Bölüğü 6674 – 6671
2’nci Jandarma Eğitim Bölüğü 6684 – 6681
3’üncü Jandarma Eğitim Bölüğü 6598 – 6686
4’üncü Jandarma Eğitim Bölüğü 6694 – 6691
5’inci Jandarma Eğitim Bölüğü 6763 – 6761
6’ncı Jandarma Eğitim Bölüğü 6769 – 6766
7’nci Jandarma Eğitim Bölüğü 6774 – 6771
8’inci Jandarma Eğitim Bölüğü 6779 – 6776

116.jandarma Alay Komutanlığı Yemin töreninden görüntü

Çanakkale İl Merkezinde bulunan 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına nasıl ulaşılır.
Güncelleme : 26.10.2014

-İstanbul-Tekirdağ-Keşan güzergahından 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına gelmek isteyenlerin Çanakakle Boğazından Çanakkale’ye geçmeleri için değişik alternatif bulunmaktadır.

1. Altarnetif :Çanakkale İli Gelibolu İlçesinden feribota binerek Çardak Beldesine veya Lapseki İlçesine (her ikisi de Anadolu Yakası’nda)’ye ulaşıp oradan karayolu ile 30 km sonra 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bu yoldan Özel otomobilinizle veya komutanlığın önünden geçecek bir otobüsle   gelirseniz hiç zahmet çekmeyeceksiniz. Çünkü Komutanlık yolunuzun üzerinde Çanakakle iline girdikten sonra bulunduğunuz yolun sağında karşınıza çıkacaktır.Geldiğiniz otobüs   Otogar’da kalırsa : Otogardan Belediye Denetimli  Şehir içi  otobüsleri, taksi veya Otobüs firmasının servisi  ile Komutanlığa ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile Komutanlığa gelecekseniz. Otogar içinde satılan Kent otobüs kartlarından almanız gerekiyor.

2.Alternatif : Gelibolu’dan sonra Avrupa Yakası’nda güneye doğru devam ederek Eceabat İlçesine gelerek Eceabat İskelesinden kalkan Gestaş ‘a ait Feribotlarla Çanakkale Merkez İskelesine ulaşabilirsiniz.Ecebat -Çanakkale arası 25 dakikakadır. Çanakakle İsklesine ulaştıksan sonra İskelede ,gestaş gişlerine ,  iskelede bulunan güvenlik görevlelerine  Komutanlığın yerini sorarsanız size terif edeceklerdir.Komutanlık iskeleden yayan 20-25 dakika civarındadır.Buradan taksilere binip gitme imkanınızda vardır.Şehir içi Belediye otobüsleride çalışmaktadır.Belediye otobüslerine binebilmeniz için Kent Kart almanız gerekmektedir. Kent Kartı İskeledeki büfelerden alabilirsiniz. Kent Kart bulamazsanız Otobüse bindiğinizde yolculardan rica edebilirsiniz.

3.Alternatif :Feribot kuyruğu çok uzun ise Eceabat İlçesinden biraz daha yol kat ederek Kilitbahir Köyüne gelerek buradan  motorlarla Çanakakle Merkez İskelesine 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Gestaş Feribot sefer tariflerini görmek için tıklayınız

Gestaş Feribor ücret tarifesini incelemek için tıklayınız

Ankara -Çanakakle  arası  654 km (Güzergah: Ankara-Eskişehir-Bursa-Bandırma-Biga -Lapseki Çanakkale)  Özel otomobil Ankara ‘dan gelenler Çanakakel İline girdikten sonra yolun hemen  sağ tarafında kalan Komutanlığı göreceklerdir. Otobüs ile gelenler önce Çanakkale Yeni Otogar’ına oradanda  otobüs servisiyle veya Şehir içi otobüsleri veya taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirler.

Bursa – Çanakkale: 272 km (Güzergah: Bursa-Karacabey-Bandırma-Biga-Lapseki Çanakkale) Bursa tarafından gelenler Çanakakel İline girdikten sonra yolun hemen  sağ tarafında kalan Komutanlığı göreceklerdir.

İzmir-Çanakkale: 320 km (Güzergah: İzmir-Ayvalık-Ayvacık-Ezine-Çanakkale)  Otobüs ile gelenler önce Çanakkale Yeni Otogar’ına oradanda  otobüs servisiyle veya Şehir içi otobüsleri veya taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirler.

UÇAK İLE ÇANAKKALE’YE ULAŞIM
İstanbul (Atatürk Havalimanı)-Çanakkale uçak seferleri Türk Hava Yolları (THY) ile yapılmaktadır. İstanbul’a kadar uçakla gelip oradan da, THY İstanbul-Çanakkale uçak seferlerini saati dolayısı ile kullanmanız mümkün görünmüyorsa, Büyük İstanbul Otogarı’na metro ile ulaşarak gün boyu genellikle saatte bir seferi olan Çanakkale Truva Turizm veya Metro Turizm otobüsleri ile Çanakkale’ye ulaşmanız mümkündür.Havalanından özel bir taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirsiniz.

İstanbul- Çanakkale/çanakkale-İstanbul Sefer uçak gün ve saatleri,Ücret ve telefon bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Hızlı Feribot + Karayolu İle Çanakkale’ye Ulaşım

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale’ye ulaşım mümkündür. Bandırma’ya geldiğinizde hızlı feribotun Bandırma’ya varış saatlerine göre ayarlanan Bandırma – Çanakkale arasında çalışan otobüs firmalarından biriyle Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Bandırma Çanakkale arası 175 Km olup, seyahat süresi yaklaşık 2.5 – 3 saat arasındadır. Hızlı feribot için http://www.ido.com.tr/sitesinden hızlı feribot tarifesi ne ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bandırma’dan Çanakakle’ye otobüs veya otomobil ile gelecekseniz. Çanakkale İline girince Yolunuz üzerinde sağ tarafta bulunan komutanlığı göreceksiniz.

Çanakkale’yi (Anadolu yakasını daha detaylı alan) içine alan Karayolları Genel Müdürlüğü Haritasını http://www.kgm.gov.tr/harita1.asp?resim=14 tıklayarak karayolu durumunu inceleyebilirsiniz. http://www.kgm.gov.tr/harita1.asp?resim=1 ise daha çok Trakya ile Kocaeli, Yalova, Sakarya civarını (Kuzey Marmara Bölgesi’ni) detay olarak göstermektedir.

Asker Aileleri içen gerekli olabilecek Bilgiler

Çanakkale’nin Diğer İllere Uzaklığı

Çanakkale Feribot

Çanakkale Uçak Seferleri

Çanakkale Otobüs Firmaları

Çanakkale Truva Turizm Otobüs Firmasının Çanakkale Ofisleri

Kamil Koç Otobüs Firması Çanakkale Telefonları

Çanakkale’ye Ulaşım (Çanakkale’ye Nasıl Gidilir)

 

 Telefon numaraları ve bazı bilgiler 26.10.2014 tarihinde  ” http://www.jandarma.tsk.tr/tanitim/Egt_Kligi_tanitim_metinleri/7)%20116’NCI%20J.E%C4%9ET.A.K.LI%C4%9EI%20(%C3%87ANAKKALE).htm ” adresinden alınmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 200 YORUM
 1. kadir kasım diyor ki:

  MEHMET AYTEKİN ALBAYIMIZ HALA ORADAMI DEVREKTE ÜSTEĞMEN OLARAK 8.BÖLÜK KOMUTANIMIZDI SENE 1994

 2. kemal diyor ki:

  Merhabalar değerli kmutanlarımız benim acemibiliğim olan bu güzel yere bir askerdaha gönderiyoruz kardeşim çok yakında vatan görevi için orda ALLAH bedeninize sağlık hüzür versin ordaki kmutanlarımızada selamlar olsun

 3. bilgin canpolat diyor ki:

  bende allahın ıznıyle 19 kasımda ordayım istanbull

 4. Ercan akdoğan diyor ki:

  22 kasımda allahın izni ile ordayim. Afyon.03

1 48 49 50
BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica site ekle