24.06.2011 Çanakkale Yemin Töreni


24 Haziran 2011 Cuma günü Çanakakle 18 mart Stadyumunda Yemin Töreni yapıldı.
Çanakkale’de 116. Er Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1991-2 tertip Erler  yemin ederek usta asker olurken, töreni izleyen aileleri de sevinç gözyaşı döktü.

Çanakkale’de 116. Er Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1991-2 tertip 3 bin er yemin ederek usta asker olurken, töreni izleyen aileleri de sevinç gözyaşı döktü.
18 Mart Stadyumu’nda düzenlenen tören, sancağın yerini alması ve Boğaz Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu’nun birlikleri selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Çanakkale 116. Er Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Aytekin bir konuşma yaptı. Ardından ise 3 bin Mehmetçik törenle yemin ederek usta asker oldu. Asker ailelerinin duygusal anlar yaşadığı yemin töreni sırasında bazı aileler gözyaşlarına hakim olamazken, okunan şiirlerde gözyaşları da sel oldu. Törenin ardından çarşı iznine çıkan askerler aileleri ile hasret giderdi.
Yemin törenine Çanakkale Vali Vekili Hüseyin Kulözü, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çetin Ersan ile protokol üyeleri ve askeri mülki erkan katıldı.

ARAMA TERİMLERİ
  • Canakkale 91/2

Hakkında: admin