03.12.2016 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı, Çanakkale'nin En Kapsamlı Web Sitesi

Ayvacık Tuzla Kaplıcası

Ayvacık Tuzla Kaplıcası

Ayvacık ilçesi, Tuzla köyündedir.100-110 derece sıcaklığındaki kaplıca suyu  içmeye elverişli olmayıp, yalnızca banyo yolu ile faydalanılabilmektedir. Kaplıcaya gelen su 55 dereceye kadar soğutulduktan sonra  havuza ve kurnalara verilmektedir. Romatizma, nevrit, geç tutan kırıklar ve kadın hastalıkları problemleri olanlar şifa bulduğu ifade edilmektedir. Tesis, özellikle yaz aylarında gelen talebi karşılayamamaktadır.Ayrıca, sıcak su kaynağının civarında yapılan çamur banyosu da pek çok hastalık için şifa kaynağıdır Açık ve kapalı olmak üzere iki ılıca vardır.Yamaçta biriken tuzlar uzaktan kar manzarası gösterir.
Tuzla Kaplıcaları, Ayvacık Özel İdare Müdürlüğü tarafından kiraya verilerek çalıştırılmaktadır. Yemek ve Pansiyonu da olan kaplıcalar hakkında  0286 -7428713 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Ayvacık Tuzla Köyü

Fotoğraf:Tuzla Kaplıca Tesisinin bulunduğu Köy (Tuzla Köyü)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mustafa diyor ki:

    tuzla kaplıcasını tarifle olmaz ancak orda yaşayan bilir o kaplıcanın yöneticilerini candan kutlarım cok candan kişiler sizlerinde ordaolmanızı güler yüzlü oinsanları tanımanızı isterim şahsen saygılarımla esen kalın

  2. murat diyor ki:

    merhabalar tuzla kaplıcası faaliyette. numaralardan ulaşabilirsiniz. 0 286 743 87 13

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica site ekle