Çanakkale’ye Ulaşım (Çanakkale’ye Nasıl Gidilir)

OTOBÜS İLE  ÇANAKKALE’YE  ULAŞIM
Çanakkale İline Çanakkale Truva Turizm ,Köksallar Turizm, Alaşehir Turizm, Sahil Seyahat, Tatlıses Turizm, Elazığ Murat Turizm,Hatay Nur Turizm, Soma Seyahat, Hakiki Koç, Kamil Koç, Metro Turizm, Urfa Cesur, Hatay Sas Turizm, Nevşehir Turizm, Yoncakale Turizm, İstanbul Seyahat ,Seç Turim,Yeni Adana, Isparta Petrol ve Yonca Kale otubüs firması seferler düzenlemektedir. Bu otobüs fitmalarından Çanakkale Truva Turizm Firmasının İdari merkezi Çanakkale’dir.

Ankara – Çanakkale : 654 km , Güzergah: Ankara-Eskişehir-Bursa- Bandırma-Çanakkale
Bursa – Çanakkale : 272 km ,Güzergah: Bursa-Karacabey-Bandırma-Biga-Çanakkale
İstanbul – Çanakkale : 325 km , Güzergah: İstanbul-Tekirdağ-Gelibolu-Eceabat-Çanakkale
İzmir-Çanakkale : 320 km ,Güzergah: İzmir-Ayvalık-Ayvacık-Ezine-Çanakkale

Çanakkale Truva Turizm Otobüs Firmasının Çanakkale Ofisleri ve telefon numaraları için tıklayınız.

Kamil Koç Otobüs Firmasının Çanakkale Ofisleri ve Telefon numaraları için tıklayınız.

Çanakkale’yi (Anadolu yakasını daha detaylı alan) içine alan Karayolları Genel Müdürlüğü Haritasını http://www.kgm.gov.tr/harita1.asp?resim=14 tıklayarak karayolu durumunu inceleyebilirsiniz. http://www.kgm.gov.tr/harita1.asp?resim=1 ise daha çok Trakya ile Kocaeli, Yalova, Sakarya civarını (Kuzey Marmara Bölgesi’ni) detay olarak göstermektedir.

İstanbul-Tekirdağ-Keşan güzergahından İl Merkezine gelmek isteyenlerin  Gelibolu Yarımadasından Çanakkale’ye geçmeleri için değişik alternatif bulunmaktadır.

Çanakakle Feribot Ulaşım Haritası

1. Altarnetif :Gelibolu İlçesinden  feribota binerek Çardak  Beldesine veya Lapseki İlçesine  (her ikisi de Anadolu Yakası’nda)’ye ulaşıp oradan karayolu ile 30 km sonra Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz.

2.Alternatif : Gelibolu’dan sonra Avrupa Yakası’nda güneye doğru devam ederek Eceabat İlçesine gelerek  Eceabat İskelesinden kalkan Gestaş ‘a ait  Feribotlarla Çanakkale Merkez İskelesine veya Kepez Limanına  ulaşabilirsiniz.Ecebat -Çanakkale arası 25 dakika, Eceabat -Kepez arası yaklaşık 40 dakikadır.

3.Alternatif :Feribot kuyruğu çok uzun ise Eceabat İlçesinden biraz daha yol kat ederek Kilitbahir  motorlarla Çanakakle Merkez İskelesine 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Gestaş Feribot sefer tariflerini görmek için tıklayınız

Gestaş Feribor ücret tarifesini incelemek için tıklayınız

UÇAK  İLE  ÇANAKKALE’YE  ULAŞIM
Çanakkale İline Uçak ile ulaşım mümkündür.
http://www.anadolujet.com/aj-TR/index.aspx

Hızlı Feribot + Karayolu İle Çanakkale’ye Ulaşım

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale’ye ulaşım mümkündür. Bandırma’ya geldiğinizde hızlı feribotun Bandırma’ya varış saatlerine göre ayarlanan Bandırma – Çanakkale arasında çalışan otobüs firmalarından biriyle Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Bandırma Çanakkale arası 175 Km olup, seyahat süresi yaklaşık 2.5 – 3 saat arasındadır. Hızlı feribot için http://www.ido.com.tr/sitesinden hızlı feribot tarifesi ne ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bu yazı ile ilgili aramalar
  • istanbul çanakkale feribot
  • istanbuldan çanakkaleye nasıl gidilir
  • istanbul çanakkale feribot seferleri
  • çanakkaleye nasıl gidilir
  • istanbul çanakkale
  • çanakkale istanbul feribot
  • çanakkale ulaşım
  • çanakkale şehitliğine nasıl gidilir
  • istanbul çanakkale nasıl gidilir
  • çanakkale istanbul feribot seferleri

Hakkında: admin