Site Rengi

21.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

18 Mart, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 95.Yıldönümü Törenleri

18 Mart, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 95.Yıldönümü Törenleri
2009-töreninden-görüntüler

Fotoğraf: 18 Mart 2009 töreninden görüntüler
Çanakkale; 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferinin 95.Yıldönümü Törenlerine hazırlanıyor.Çanakakle Cumhuriyet Meydanında, 18 Mart Stadyumunda ve Gelibolu yarımadasında Çanakkale Şehitler Abidesinde yapılacak törenler için gerekli çalışmalar devam ediyor.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 95.Yıldönümü Törenleri Programı
12 Mart 2010 Cuma

Cuma sabahı saat 10.00’da Çimenlik Kalesi’nde yapılacak açılış töreniyle başlayacak. Günün anlam ve önemi ile ilgili yapılacak konuşmaların ardından tören sona erecek. Aynı gün saat 14.00’de Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda “Kültürümüzdeki Mektup ve Çanakkale Cephesinden Mektuplar” konferans düzenlenecek. Cuma günkü program İbrahim Bodur Girişimcilik Merkezi’nde “Çanakkale Savaşları “konulu film gösterimi ile sona erecek.

13 Mart 2010 Cumartesi
Ssaat 10.00’da ise Cumhuriyet Meydanı’nda Zafer Koşusu start alacak. Koşu 18 Mart Perşembe günü Ankara’da sona erecek. Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Anafartalar Kapalı Yüzme Havuzu’nda “18 Mart Deniz Zaferi Yüzme Yarışmaları”, “18 Mart Deniz Zaferi Badminton Turnuvası”, “18 Mart Deniz Zaferi İkili Biriç Turnuvası “, ile “Gelibolu’da “Okçuluk 18 Mart Şehitleri Anma Turnuvası” gerçekleştirilecek.

14 Mart 2010 Pazar
Çanakkale Zaferi’nin 95. yılı anısına Alman torpido botuna anı dalışı yapılacak.

15 Mart 2010 Pazartesi
Güzelyalı Sporcu Merkezi’nde 18 Mart Deniz İzci Kampı başlayacak. Aynı gün Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü içinde deniz savaşları komuta ve gözetleme merkezinin açılışı yapılıp şehitler anısına fidan dikimi yapılacak.

16 Mart 2010 Salı
Saat 10.00’da Kumkale Şehitliği’nde 13. Ergin İzci yürüyüşü düzenlenecek. Aynı gün saat 11.00’da ise Belediye Sosyal Tesislerinde “Kuşbaşı Türkiye Manzaraları” konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapılacak. Aynı günkü etkinlikler “95. Yıl Gösterisi Uçuşu”, “Çanakkale Ruhu ve Türkiye” konulu konferans, “Şehit Mehmetçik Mektupları ve Çanakkale Savaşları Pul Sergisi”, Mehmet Emin Laga Çanakkale Savaşları Resim Sergisi”, piyano resitali ve Çanakkale Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun kahramanlık türkülerini sunacağı konser ile sona erecek.

17 Mart 2010 Çarşamba
Kabatepe Orman Kampında “Çanakkale Deniz Zaferi İzcilik Kampı”nın toplanması, Kazdağları’na anma tırmanışı, Çanakkale semalarında 95. yıl halk uçuşu ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı gemilerin halkın ziyarete açılması ile devam edecek.

18 Mart 2010 Perşembe
İl merkeziyle Gelibolu Tarihi Milli Parkı’nda gerçekleştirilecek. Sabah Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından saat 10.00’da 18 Mart Stadyumu’ndaki kutlama törenleri başlayacak. Mehteran bölüğünün gösterisinin ardından günün anlam ve önemine ait konuşmalar yapılıp, şiirler okunacak. Resmi geçitle program sona erecek. İl merkezindeki törenlerin ardından Şehitler Abidesi’nde ikinci bir tören düzenlenecek. Şehitlikte saat 13.30’de başlayacak ikinci törende ise günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar yapılacak. Tören Türk Yıldızları Akrotim Filosunun gösteri uçuşu ile sona erecek

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica