Site Rengi

26.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

1927 Yılından Günümüze Çanakkale Milletvekilleri ve Seçildiği Siyasi Partiler

TBMM III. Dönem 1927

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mehmet Dinç Cumhuriyet Halk Partisi
Samih Yalnızgil Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Şükrü Yaşin Cumhuriyet Halk Partisi
Ziya Gevher Etili Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM IV. Dönem 1931

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ahmet Cevat Emre Cumhuriyet Halk Partisi
Osman Niyazi Burcu Cumhuriyet Halk Partisi
Samih Yalnızgil Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Şükrü Yaşin Cumhuriyet Halk Partisi
Ziya Gevher Etili Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM V. Dönem 1934

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mustafa Bengisu Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Cevat Emre Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Hilmi Ergeneli Cumhuriyet Halk Partisi
Ziya Gevher Etili Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Şükrü Yaşin Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM VI. Dönem 1939

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Rusuhi Bolayırlı Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Hilmi Ergeneli Cumhuriyet Halk Partisi
Reşat Nuri Güntekin Cumhuriyet Halk Partisi
Ziya Gevher Etili Cumhuriyet Halk Partisi
Atıf Kamçıl Cumhuriyet Halk Partisi
Avni Yukaruç Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM VII. Dönem 1943

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Reşat Nuri Güntekin Cumhuriyet Halk Partisi
Sadık Tahsin Arsal Cumhuriyet Halk Partisi
Selahattin Batu Cumhuriyet Halk Partisi
Rusuhi Bolayırlı Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Hilmi Ergeneli Cumhuriyet Halk Partisi
Atıf Kamçıl Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM VIII. Dönem 1946

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Hüseyin Bingül Demokrat Parti
Niyazi Çıtakoğlu Demokrat Parti
Behçet Gökçen Demokrat Parti
İhsan Karasioğlu Demokrat Parti
Ali Rıza Kırsever Demokrat Parti
Nurettin Ünen Demokrat Parti

TBMM IX. Dönem 1950

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Kenan Akmanlar Demokrat Parti
Süreyya Endik Demokrat Parti
Ahmet Bedii Enüstün Demokrat Parti
Emin Kalafat Demokrat Parti
Nihat İyriboz Demokrat Parti
İhsan Karasioğlu Demokrat Parti
Nusret Kirişçioğlu Demokrat Parti
Ömer Mart Demokrat Parti

TBMM X. Dönem 1954

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Emin Kalafat Demokrat Parti
Fatin Rüştü Zorlu Demokrat Parti
Fuat Alpkartal Demokrat Parti
Ahmet Bedii Enüstün Demokrat Parti
Safaettin Karanakçı Demokrat Parti
İhsan Karasioğlu Demokrat Parti
Servet Sezgin Demokrat Parti
Nuri Togay Demokrat Parti

TBMM XI. Dönem 1957

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Fuat Alpkartal Demokrat Parti
Halim Alyot Demokrat Parti
Ahmet Hamdi Sezen Demokrat Parti
Emin Kalafat Demokrat Parti
Fatin Rüştü Zorlu Demokrat Parti
Servet Sezgin Demokrat Parti
Nuri Togay Demokrat Parti
Nahit Ural Demokrat Parti

TBMM XII. Dönem 1961

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ahmet Nihat Akay Adalet Partisi
Süreyya Endik Adalet Partisi
Burhan Arat Cumhuriyet Halk Partisi
Şefik İnan Cumhuriyet Halk Partisi
Refet Sezgin Yeni Türkiye Partisi

TBMM XIII. Dönem 1965

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ahmet Nihat Akay Adalet Partisi
Muammer Baykan Adalet Partisi
Refet Sezgin Adalet Partisi
Mustafa Cihat Baban Cumhuriyet Halk Partisi
Osman Şefik İnan Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XIV. Dönem 1969

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Kemal Bağcıoğlu Adalet Partisi
Mesut Hulki Önür Adalet Partisi
Refet Sezgin Adalet Partisi
Zekiye Gülsen Adalet Partisi
Mustafa Çalıkoğlu Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XV. Dönem 1973

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Murat Bayrak Adalet Partisi
Refet Sezgin Adalet Partisi
Zekiye Gülsen Adalet Partisi
Hasan Sever Cumhuriyet Halk Partisi
Osman Orhan Çaneri Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XVI. Dönem 1977

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ahmet Nihat Akay Adalet Partisi
İrfan Binay Adalet Partisi
Altan Tuna Cumhuriyet Halk Partisi
Osman Orhan Çaneri Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XVII. Dönem 1983

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ayhan Uysal Anavatan Partisi
Nadir Pazarbaşı Anavatan Partisi
Onural Şeref Bozkurt Halkçı Parti
Cafer Tayyar Sadıklar Milliyetçi Demokrasi Partisi

TBMM XVIII. Dönem 1987

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ayhan Uysal Anavatan Partisi
İlker Genlik Anavatan Partisi
Mustafa Cumhur Ersümer Anavatan Partisi
Mümin Kahraman Anavatan Partisi

TBMM XIX. Dönem 1991

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ahmet Hamdi Üçpınarlar Doğru Yol Partisi
Nevfel Şahin Doğru Yol Partisi
Rahmi Özer Doğru Yol Partisi
Süleyman Ayhan Doğru Yol Partisi

TBMM XX. Dönem 1995

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Hikmet Aydın Demokratik Sol Parti
Mustafa Cumhur Ersümer Anavatan Partisi
Ahmet Küçük Cumhuriyet Halk Partisi
Nevfel Şahin Doğru Yol Partisi
Ahmet Hamdi Üçpınarlar Doğru Yol Partisi

TBMM XXI. Dönem 1999

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mustafa Cumhur Ersümer Anavatan Partisi
Sadık Kırbaş Demokratik Sol Parti
Nevfel Şahin Doğru Yol Partisi
Sıtkı Turan Milliyetçi Hareket Partisi

TBMM XXII. Dönem 2002

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mehmet Daniş Adalet ve Kalkınma Partisi
İbrahim Köşdere Adalet ve Kalkınma Partisi
Ahmet Küçük Cumhuriyet Halk Partisi
İsmail Özay Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XXIII. Dönem 2007

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mustafa Kemal Cengiz Milliyetçi Hareket Partisi
Mehmet Daniş Adalet ve Kalkınma Partisi
Müjdat Kuşku Adalet ve Kalkınma Partisi
Ahmet Küçük Cumhuriyet Halk Partisi

TBMM XXIV. Dönem 2011

Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mehmet Daniş Adalet ve Kalkınma Partisi
İsmail Kaşdemir Adalet ve Kalkınma Partisi
Ali Sarıbaş Cumhuriyet Halk Partisi
Serdar Soydan Cumhuriyet Halk Partisi

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87anakkale_milletvekilleri#TBMM_XXIV._D.C3.B6nem_2011

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica