Çanakkale 116. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı


116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Çanakkale İl Merkezindedir.
Adres: Cevat Paşa Mah. Piri Reis Cad. Çanakkale Merkez, Çanakkale
116.Jandarma

 Er Eğitim Alay Komutanlığı Alay Santralı :
0 286 214 13 41

Faks :
0286 213 46 38
 Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığının Görevleri
a. Yurdun dört bir tarafından gelen kahraman Mehmetçikleri, tahsis edilen süreler içerisinde Atatürkçülüğü de kapsayan Yurt Sevgisi eğitimi konuları ve temel askerlik konuları ile cezaevi birliklerindeki cezaevi koruma hizmetlerini, her hal ve şart altında, başarıyla ifa edebilecek şekilde cezaevi koruma branşında yetiştirmek,
b. Jandarma Genel Komutanlığı ‘’Mesleki Gelişim Planı’’ kapsamında, ceza infaz koruma hizmetleri eğitici kursu açmaktır.
Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığının Faaliyet Alanı
Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapacak erbaş ve erlerin arzu edilen niteliklere sahip birer jandarma personeli olarak yetiştirilmesini sağlamak, Vizyon 2030 değerleri doğrultusunda insan merkezli, çağdaş yönetim ve görev anlayışı ile ulusal ve uluslararası alanda; en saygın, en güvenilir, en mükemmel hizmet üreten örnek kolluk personelini jandarma teşkilatına kazandırmaktır.
         
Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığının Amacı
a. Acemi erlere tahsis edilen; süreler içerisinde; temel askerlik konuları ile cezaevi koruma hizmetlerini bilen ve uygulayan,
b. Üstün vazife şuuru ve mutlak itaat oluşmuş,
c. Fizik gücü ile gerekli davranış ve becerileri kazanmış,
d. Silah araç ve gereçlerini zor şartlarda etkili kullanmış,
e. Erbaş ve erlere askerliği sevdirmek ve onlarda Jandarma teşkilatına yönelik sevgi, saygı ve güven duygularının oluşmasını sağlamaktır.

Çanakkale İl Merkezinde bulunan 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına nasıl ulaşılır.
-İstanbul-Tekirdağ-Keşan güzergahından 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığına gelmek isteyenlerin Çanakkale Boğazından Çanakkale’ye geçmeleri için değişik alternatif bulunmaktadır.

1. Altarnetif :Çanakkale İli Gelibolu İlçesinden feribota binerek Çardak Beldesine veya Lapseki İlçesine (her ikisi de Anadolu Yakası’nda)’ye ulaşıp oradan karayolu ile 30 km sonra 116.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı’na ulaşabilirsiniz. Bu yoldan Özel otomobilinizle veya komutanlığın önünden geçecek bir otobüsle   gelirseniz hiç zahmet çekmeyeceksiniz. Çünkü Komutanlık yolunuzun üzerinde Çanakakle iline girdikten sonra bulunduğunuz yolun sağında karşınıza çıkacaktır.Geldiğiniz otobüs   Otogar’da kalırsa : Otogardan Belediye Denetimli  Şehir içi  otobüsleri, taksi veya Otobüs firmasının servisi  ile Komutanlığa ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile Komutanlığa gelecekseniz. Otogar içinde satılan Kent otobüs kartlarından almanız gerekiyor.

2.Alternatif : Gelibolu’dan sonra Avrupa Yakası’nda güneye doğru devam ederek Eceabat İlçesine gelerek Eceabat İskelesinden kalkan Gestaş ‘a ait Feribotlarla Çanakkale Merkez İskelesine ulaşabilirsiniz.Ecebat -Çanakkale arası 25 dakikakadır. Çanakkale İsklesine ulaştıksan sonra İskelede ,gestaş gişlerine ,  iskelede bulunan güvenlik görevlelerine  Komutanlığın yerini sorarsanız size terif edeceklerdir.Komutanlık iskeleden yayan 20-25 dakika civarındadır.Buradan taksilere binip gitme imkanınızda vardır.Şehir içi Belediye otobüsleride çalışmaktadır.Belediye otobüslerine binebilmeniz için Kent Kart almanız gerekmektedir. Kent Kartı İskeledeki büfelerden alabilirsiniz. Kent Kart bulamazsanız Otobüse bindiğinizde yolculardan rica edebilirsiniz.

3.Alternatif :Feribot kuyruğu çok uzun ise Eceabat İlçesinden biraz daha yol kat ederek Kilitbahir Köyüne gelerek buradan  motorlarla Çanakakle Merkez İskelesine 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Ankara -Çanakakle  arası  654 km (Güzergah: Ankara-Eskişehir-Bursa-Bandırma-Biga -Lapseki Çanakkale)  Özel otomobil Ankara ‘dan gelenler Çanakkale  İline girdikten sonra yolun hemen  sağ tarafında kalan Komutanlığı göreceklerdir. Otobüs ile gelenler önce Çanakkale Yeni Otogar’ına oradanda  otobüs servisiyle veya Şehir içi otobüsleri veya taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirler.

Bursa – Çanakkale: 272 km (Güzergah: Bursa-Karacabey-Bandırma-Biga-Lapseki Çanakkale) Bursa tarafından gelenler Çanakakel İline girdikten sonra yolun hemen  sağ tarafında kalan Komutanlığı göreceklerdir.

İzmir-Çanakkale: 320 km (Güzergah: İzmir-Ayvalık-Ayvacık-Ezine-Çanakkale)  Otobüs ile gelenler önce Çanakkale Yeni Otogar’ına oradanda  otobüs servisiyle veya Şehir içi otobüsleri veya taksi ile Komutanlığa  ulaşabilirler.

UÇAK İLE ÇANAKKALE’YE ULAŞIM
İstanbul ve Ankara’dan -Çanakkale’ye uçak ile ulaşmak mümkündür.

Hızlı Feribot + Karayolu İle Çanakkale’ye Ulaşım
İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale’ye ulaşım mümkündür. Bandırma’ya geldiğinizde hızlı feribotun Bandırma’ya varış saatlerine göre ayarlanan Bandırma – Çanakkale arasında çalışan otobüs firmalarından biriyle Çanakkale’ye ulaşabilirsiniz. Bandırma Çanakkale arası 175 Km olup, seyahat süresi yaklaşık 2.5 – 3 saat arasındadır. Hızlı feribot için https://www.ido.com.tr/tr sitesinden hızlı feribot tarifesi ne ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bandırma’dan Çanakkale ‘ye otobüs veya otomobil ile gelecekseniz. Çanakkale İline girince Yolunuz üzerinde sağ tarafta bulunan komutanlığı göreceksinizYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çanakkale Türk Anıt ve Şehitlikleri

Çanakkale Şehitler Abidesi

Çimpe Kalesi