Bardakçılar Dağ Kaplıcası


Bardakçılar Dağ Kaplıcası Sağlık Bakanlığında ruhsatlı tesislerimizdendir.  Bardakçılar Dağ Kaplıca Tesisinin İşletme sahibi  Bardakçılar Köyü Tüzel Kişiliği’dir.
Kazdağları’nın eteklerinde, adeta bir cennet köşesi görünümüne doyum olmayan çam, meşe, çınar ağaçlarının ve pırıl pırıl dere yatağının üzerinde, Kazdağları’ndan kaynayan şifalı kaplıca suları ile huzurlu bir ortam sizleri bekliyor Tesis ;10 Adet 1+1 ve 36 Adet Standart oda olarak hizmet vermektedir.. Kaloriferli, Banyolu, Tuvaletli, Mutfaklı, Geniş balkonlu Lüks Odalardır. Toplam 161 m2 Kapalı Açık Yüzme Havuzu 11 Adet Banyo Kabini Market, Restorant, Çay Bahçesi, Alabalık Havuzu Mescid Bay ve Bayan termal havuzlar(Kaynak : 20.04.2020 https://kaplica.saglik.gov.tr/)

Bardakçılar Dağ Kaplıca Tesisindeki Kaplıca Suyunun Ruhsat ve Bilgileri
Faydaları (Endikasyonu )

 KT.17.02
 20/07/2010
 

Su Niteliği

Termomineralli Su


Endikasyon Bilgileri

Anılan kaynak Akratotermal Florürlü Su niteliğindedir.Toplam mineralizasyonu 422 mg/Lt’dir. 2,5 mg/Lt. Florür içermektedir.Banyo uygulamaları şeklinde romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde yardımcı/tamamlayıcı tedavisinde, ortopedikve nörolojik rahatsızlıkların rehabilitasyonunda, içme olarak osteoponozda koruyucu tedavi unusuru olarak kullanılabiilir niteliktedir.

Bardakçılar Dağ Kaplıcası İletişim Bilgileri
REZERVASYON İLETİŞİM 0 286 445 46 30
Adres: 17400 Bardakçılar Köyü/Çan/Çanakkale
E-Mail: info@kazdagitermalapartotel.com
https://www.bardakcitermal.com/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çanakkale Türk Anıt ve Şehitlikleri

Çanakkale Şehitler Abidesi

Çimpe Kalesi