Köşdere Kırkgeçit Termal Tesisleri


Köşdere Kırkgeçit Termal Tesisleri Çanakkale İli Biga İlçesi Ilıcabaşı Köyü Kırkgeçit mevkiindedir. Tesis Sağlık Bakanlığından İşletme İzinlidir.

Ruhsat Sahibi : Biga Özel Eğitim ve Sağlık Hiz.Tur. Gıda San. ve Tic. A.Ş.
KT.17.03
17/12/2014
 

Su Niteliği

Toplam mineralizasyonu 462,75 mg/Lt, olan florürlü (7,5 mg/Lt.) Kaynak çıkış sıcaklığı 52 °C olan Hipertermal Su


Endikasyon Bilgileri

Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozanspondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fıbromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında; kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral, palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla ,stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Suyun içerdiği florür miktarının çok yüksek olması nedeni ile içilerek kullanılmasına izin verilmemesi uygundur.(Kaynak : 20.04.2020 https://kaplica.saglik.gov.tr/)


ODA ÖZELLİKLERİ:Lüx Odalar-24 Saat Termal Sıcak Su-Duş-Jakuzi
WC-Saç Kurutma-LCD TV-Uydu Yayını-Telefon-Yerden Isıtma Sistemi
Buzdolabı-Balkon Suit Odalar-Tüm Suit odalar yerden ısıtmalı olup 1 oda, 1 salon, banyo, WC bulunmaktadır.Telefonlu, LCD Televizyonlu aydınlık suit odalarının tamamında eşsiz manzaralı balkonlar mevcut. Tüm süit odalar jakuzili banyo mevcuttur.Banyonuzda şifalı kaynak suyunu kullanabilmenin keyfini çıkartacaksınız.Standart Odalar
Tüm standart odalar alttan ısıtmalı olup 1 oda, banyo, WC bulunmaktadır.
AKTİVİTELER :Termal Banyolar ,Termal Havuz ,Sauna
Resturant ,Cafeterya ,Mini Bar ,Yürüyüş Alanları ,Dinlenme Salonu
Çay Bahçesi i Toplantı Salonu ,Otopark ,Çocuk Bahçesi
Sosyal Tesisler
Muhteşem doğal güzellikleri eşliğinde gezi ve yürüyüş alanları, dinlenme tesisleri ve sosyal tesisleriyle sizleri bekliyor. Resturantımızda sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, alakart ve cafeteryamızda istediğiniz her türlü içecek mevcuttur. Tesislerimizde 160 kişilik resturant, 100 kişilik toplantı merkezi ve cafesi,250 kişilik çay bahçesi, çocuklar için oyun bahçesi, minyatür basketbol sahası ve mescit bulunmaktadır. Kekik kokulu dağların vadisinde şehirlerden ve işinizden aldığınız stresi burada atabilirsiniz. Ruhunuzu dinlendirir, daha sağlıklı bir hayat bulabilrsiniz. Kırkgeçit Termal Tesisleri Doğal Rehabilitasyon Merkezidir.
Müstalik Banyolar
Kişiye öel odalarda şifalı kaynak suyunun keyfini dilerseniz tek başınıza çıkartma imkanı sunan müstakil banyo odaları.
Spor
Her türlü spor dalıda kamp yapmak için ideal ortam. Temiz hava, yemyeşil ormanlar, sağlıklı bir ortam.

Avcılık
Yılın 10 Ayı Randevulu sürekli av imkanı sağlanarak özel Avlaklarda keklik, sülün ve Bıldırcın avlandırılır. Vurduğunuz avları pişirme imkanı ve avcı eğlenceleri düzenlenir.
Sauna
Kırkgeçit Termal Tesislerinin siz değerli müşterilerinin tüm yorgunluklarını atabilecekleri saunası hizmetinizde.
Havuz
52 C Sıcaklık, suni soğutma yapılmadan, doğal ısıyla kullanabilme özelliği. Sülfat, Klorür İyonları, Bor Elementi, Kalevi kükürt ve 6.5 ” Hidrojen içermektedir.Günlük sağlık denetimleri yapımaktadır.

İşletmenin Adresi/Telefon
Biga İlçesi Ilıcabaşı Köyü Kırkgeçit mevkii ÇANAKKALE
Termal Tesisler

Telefon :0286 394 8008
Telefon :0286 394 817
info@kirkgecitkaplica.com
http://www.kirkgecitkaplica.com/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çanakkale Türk Anıt ve Şehitlikleri

Çanakkale Şehitler Abidesi

Çimpe Kalesi