Site Rengi

24.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

2014 Çanakkale Ahilik Haftası Kutlamaları

2014 Çanakkale  Ahilik Haftası Kutlamaları

canakkale ahilik haftasi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın koordinesinde düzenlenen Ahilik Haftası, bu yıl 22-26 Eylül 2014 tarihleri arasında Kırşehir ili merkez olmak üzere tüm ülkemizde kutlanacaktır. Kutlamalar kapsamında esnaf ve sanatkarların piri olarak tanınan Ahi Evran’ın düşünce ve öğretilerinin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

Çanakkale Ahilik Haftası İl Kutlama Komitesi kararı ile tespit edilen, Çanakkale İli 2014 Ahilik Kutlama Programı kapsamında;
• 22.09.2014 Pazartesi günü, Saat 09.30-10.00 arasında Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ticaret Ve Sanayi Odası, Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanlığınca oluşturulacak Heyet, Çanakkale Valisi ve Çanakkale Belediye Başkanına nezaket ziyaretinde bulunacaklardır.
• Aynı gün, ilimiz Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde saat 10.30 da başlayacak olan törende katılımcı heyet tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapılacaktır.
• Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Bayrağın Göndere çekilişi sonrası, Açılış Töreni Konuşmaları, Halk Oyunları ekiplerinin gösterisi, Bindallı defile gösterisi, İlin Ahisi ödüllerinin verilmesi, Şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, Kalfalık ve Ustalık Belgesi almaya hak kazanlarının belgelerinin verilmesi, Mehteran gösterisi ve Ahi İkramı etkinliği ile tören son bulacaktır.

Ayrıca Ahilik haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde hafta boyunca tarihi yerlerin ve askeri müzelerin gezilmesi (gün boyu), esnaflara yönelik sağlık taraması yapılması (Küçük Sanayi Sitesindeki Ortak sağlık Güvenlik Birimi ve Yetkilendirilmiş İş sağlığı ve Güvenlik Biriminde ) ve halkımıza yönelik esnafların %10 indirimli satış yapması öngörülmektedir.

24.09.2014 Çarşamba günü ise Onsekiz Mart Üniversitesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliğinden birer temsilcinin katılımı ile Ahilik konusunun işlendiği TV programı Çanakkale TV’de saat 20.30’da yayınlanacaktır.

Ahilik haftası kutlama etkinlikleri kapsamında son olarak 26.09.2014 tarihinde Yalı Camisi’nde Cuma Namazı Öncesi Mevlid-i Şerif okunacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica