Site Rengi

27.10.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

24.06.2011 Çanakkale Yemin Töreni

24.06.2011 Çanakkale Yemin Töreni


24 Haziran 2011 Cuma günü Çanakakle 18 mart Stadyumunda Yemin Töreni yapıldı.
Çanakkale’de 116. Er Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1991-2 tertip Erler  yemin ederek usta asker olurken, töreni izleyen aileleri de sevinç gözyaşı döktü.

Çanakkale’de 116. Er Eğitim Alayı’nda vatani görevlerini yapan 1991-2 tertip 3 bin er yemin ederek usta asker olurken, töreni izleyen aileleri de sevinç gözyaşı döktü.
18 Mart Stadyumu’nda düzenlenen tören, sancağın yerini alması ve Boğaz Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu’nun birlikleri selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Çanakkale 116. Er Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Aytekin bir konuşma yaptı. Ardından ise 3 bin Mehmetçik törenle yemin ederek usta asker oldu. Asker ailelerinin duygusal anlar yaşadığı yemin töreni sırasında bazı aileler gözyaşlarına hakim olamazken, okunan şiirlerde gözyaşları da sel oldu. Törenin ardından çarşı iznine çıkan askerler aileleri ile hasret giderdi.
Yemin törenine Çanakkale Vali Vekili Hüseyin Kulözü, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çetin Ersan ile protokol üyeleri ve askeri mülki erkan katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. tuncay dinç dedi ki:

    lütfen 9. bölükten ömer tarhan’ın resmini koymanızı sizden rica ediyorum koyarsanız çok mutlu olurum

  2. Şükrù dedi ki:

    Bnd düne kadar askerdim 116’da sağlık sorunlarım nedeniyle ayrılmak zorunda kaldm çok istrdm arkadaşlarımla yemin etmeyi allah yardımcınız olsn kardşlrm hayrlı teskereler

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica