Site Rengi

20.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Başbakanımızın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü Mesajı

Başbakanımızın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü Mesajı

18 Mart 1915, Avrupa’nın teknolojisi, sanayii, stratejisi ve kibrine karşı; Türk’ün imanı, samimiyeti, istiklal aşkı ve tevazuuyla kazandığı muhteşem zaferin tarihidir.

Çanakkale Zaferi, tarih sayfalarına yazılan en kutlu destanlardandır.

İstanbul’dan, Selanik’ten, Diyarbakır’dan, Bağdat’tan, Kudüs’ten, Kastamonu’dan, Üsküp’ten, Trablusgarp’tan, Saraybosna’dan, Şam’dan ve sair memleketlerden gelerek Çanakkale Destanı’nı yazan aziz kahramanlarımız, insanlık tarihinin unutulmaz zaferlerinden birini milletimize armağan etmişlerdir.

Dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten bu büyük zafer, vatan şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi, ‘tarihe sığmayacak kadar’ büyük ve anlamlıdır.

Biz, istiklalini korumak, ülkesinin her köşesinde huzur ve emniyeti sağlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve vatanını canından aziz bilen bir milletiz.

Vahşi duygularla ülkemizi istila teşebbüsünde bulunan emperyalist güçlere karşı milletçe verdiğimiz mücadele, birçok mazlum milletin istiklal savaşına da ilham kaynağı olmuştur.

Çanakkale Destanımızın 102. yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, bu cennet vatanı bizlere miras bırakan şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere gazilerimizi şükranla yâd ediyorum. Tüm vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Kaynak : http://www.basbakanlik.gov.tr/forms/_Article/pg_Article.aspx?Id=ff04de81-6eb4-4235-9f35-118b849ab752

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica