Site Rengi

30.10.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale 116’ncı Eğitim Alay Komutanlığı’nda acemi eğitimlerini tamamlayan 3 bin er, törenle yemin etti.

Çanakkale 116’ncı Eğitim Alay Komutanlığı’nda acemi eğitimlerini tamamlayan 3 bin er, törenle yemin etti.


Çanakkale 116’ncı Eğitim Alay Komutanlığı’nda acemi eğitimlerini tamamlayan 3 bin er, 24.12.2010 Cuma günü törenle yemin etti.
Çanakkale 116’ıncı Eğitim Alay Komutanlığı’nda acemi eğitimlerini tamamlayan 1990/4 tertip erler için 18 Mart Stadyumu’nda yemin töreni düzenlendi. Törene, Çanakkale Vali Vekili Hüseyin Kulözü, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu, 116’ıncı Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Aytekin, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Av. Muharrem Erkek, Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç ile askerlerin aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan 116’ıncı Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Aytekin, bir aydan buyana vatani görevlerini yapan erlerin, gönlü yurt ve yurttaş sevgisiyle dolu milli, ahlaki ve insani değerlere bağlı, hukuka ve insan haklarına saygılı birer jandarma olarak yetiştirildiklerini belirtti.

Ardından 3 bin er, Türk bayrakları üzerine yerleştirilen G3 Piyade Tüfeklerine ellerini koyarak, vatan, Cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve hayatlarını feda edeceklerini belirtip namusları üzerine and içtiler. Tribünleri dolduran aileler ise çakı gibi asker olan çocuklarını alkışladı.

Acemi erlerden Sezgin Yıldız, tüm erler adına bir konuşma yaptı. Acemi er Hayrettin Çetin ise kütüğe künyesini çaktı. Birliğe ilk önce teslim olan askerlere hediyeler verildi. Tören, askerlerin resmi geçit töreniyle sona erdi.

Yayınlama Tarihi : 24.12.2010
Kaynak : http://www.burasicanakkale.tv

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica