Site Rengi

24.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 96. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 96. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı


12 Mart’ta Çimenlik Kalesi’nde başlayan anma etkinliklerinde Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunda, bayrağın göndere tokasından sonra yapılan konuşmalarla Çimenlik Kalesi’ndeki tören sona erdi.

Spor, kültür, sanat etkinliklerinin yoğun bir şekilde gerçekleştirildiği haftada 18 Mart günü yapılan törenler Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenklerin konmasıyla başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki bakanların katılımıyla 18 Mart Stadı’nda devam eden törenlerde, Vali Güngör Azim Tuna, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan altın madalyayı Türk Bayrağına taktılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Vali Güngör Azim Tuna halkın 18 Mart Deniz Zaferini kutladı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercüment Tatlıoğlu, Vali Güngör Azim Tuna, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarının ardından 18 Mart Stadı’ndaki tören resmi geçitle son buldu.

Şehitler Abidesi’ndeki törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Vali Güngör Azim Tuna tarafından Mehmetçik Anıtı’na çelenkler sunuldu.

Saygı duruşu saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar gerçekleştirildi. Şehitlik Defterinin imzalandığı törende, Boğazdan yapılan resmi geçit ve Türk Yıldızları’nın gösterisi büyük beğeni topladı. Şehitler Abidesi’ndeki tören Şehitliklere karanfillerin bırakılmasıyla son buldu.

Kaynak : Çanakkale Valiliği Web Sitesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ibrahim özdemir dedi ki:

    gelibolu şehitliği törenleri videoları beğendim

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica