Site Rengi

25.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni andığımız, milletimizin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü, tüm dünyaya gösteren, şanlı “30 Ağustos Zafer Bayramı”nın 92. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zaferdir. Bu zafer ile milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Zaferin ardından temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan, demokratik ve çağdaş bir hukuk devleti olarak dünya devletleri arasında seçkin yerini almıştır.

Bu vesile ile Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan silâh arkadaşlarını, ülkeleri için canları ve kanları pahasına mücadele eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Prof. Dr. Sedat Laçiner
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica