Site Rengi

14.08.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Plajları

Güzelyalı Plajları
Güzelyalı, Çanakkale’nin tatli köylerinden bir tanesidir ve Çanakkale şehir merkezine 15 Km uzaklıktadır. Çanakkale şehir merkeziden Güzelyalı’ ya sık aralıklar şehiriçi ulaşım mümkündür.

Güzelyalı’da Uluslararası gençlik Kampı Plajı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne ait Dardanos Plajı bulunmaktadır.Bu eşsiz güzellikteki plajlar halka açık plajlardır ve giriş ücretlidir. Bu iki plaj da farklı türlerde yeme-içme hizmeti de verilmektedir.

Kabatepe Plajı
Kabatepe , geniş kumsalıyla Ege’nin en temiz sularında denize girme imkanı sunmaktadır.Aynı zamanda Kamp alanı olan bu yerde birçok yeme – içme faaliyeti gösteren işletmeler de bulmak mümkündür.

Çanakkale merkezinden Kabatepe’ye ulaşım feribotla mümkündür.Yapılması gereken ilk iş 25dk süren Feribot yolculuğu ile Çanakkale merkezinden Eceabat ‘a geçmektir. Ardından feribot iskelesinin hemen yanında bekleyen otobüslerle Kabatepe plajına gidiş sağlanır.

Bozcaada plajları
Bozcaada, Türkiye’nin en iyi olabilecek fantastik plajlarını sunmaktadır.Bozcaada’nın huzur dolu plajları ve kristal kadar temiz suları Bozcaada’nın eşsiz güzellikteki doğası ile birleşerek denizinin tadını çıkarmanızı sağlayacak. Adanın bilindik plajları ise ; Ayazma Koyu , Sulubahce Koyu ve Habbeli Koyu’dur.

Assos Plajları
Assos, mükemmel temizlikte plajlar sunmaktadır. Assos’taki görülmeye değer günbatımı manzarası eşliğinde Assos plajlarının keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca Assos , dalış için çok güzel yerler sunmaktadır.

Saroz Plajları
Kabatepe Plajı’ndan yaklaşık 10 Km kuzey yönüne doğru gittiğinizde Gelibolu Tarihi Milli Park’ı içerisinde gizli kalmış birçok eşsiz plajları görme imkanınız olacaktır. Belki de bugüne kadar hiç görmediğiniz güzellikte plajları görme ve buralarda yüzme tecrübeleri edinebilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica