Site Rengi

13.08.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Savaşlarının 96. Yıl Anma Törenleri

Çanakkale Savaşlarının 96. Yıl Anma Törenleri


Çanakkale Savaşlarının 96. Yıl Anma Törenleri 17-25 Nisan 2011 tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecektir. Tören programı çerçevesinde çeşitli spor ve kültürel etkinlikler gerçekleştirildi.

Şehitler Abidesi’nde yapılan törenlerde 11 Ülkenin temsilcii katıldı. tören Çanakkale Savaşı’na katılan Türkiye, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, İngiltere, Kanada, Pakistan, Almanya, Fransa, İrlanda ve Hindistan adına Şehitler Abidesi’ne çelenklerin konulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından 11 ülkenin milli marşları eşliğinde bayrakları göndere çekildi. Törende, Türkiye Cumhuriyeti adına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,Avustralya Gazi İşleri Bakanı Warren Snowdon , Tuğgeneral Serhat Özgen  biere konuşma yaptılar

 Anma programı, tören geçişinin ardından Mehteran Bölüğü ve Türk Yıldızları ekibi ile TSK birliklerinin tören geçişi gösterisi, Mehmetçik Abidesi defterinin imzalanması ve şehitlik ziyareti ile sona erdi.

 Ayrıca daha önceden tespit edilen program gereğince Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki 57. Alay Şehitliği’nde,ve Anzak Koyu’nda törenler düzenlendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica