Site Rengi

18.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Ahmet Çınar 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türk Milleti her zaman vatanını ve bayrağını canından aziz bilmiş, bağımsızlığı ve özgürlüğü için tarih boyunca büyük mücadeleler vermiş ve bunlardan muzaffer olarak çıkmıştır.

Ağustos ayının son haftası milletimiz için şanlı zaferlerin yaşandığı bir haftadır.

Gerek milletimize Anadolu’nun kapılarını açan ‘Malazgirt Zaferi’, gerek bu toprakların ebedi yurdumuz olduğunu ilan eden ‘Büyük Taarruz’, Ağustos aylarına damgasını vuran çok önemli tarihi zaferlerdir.

26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’den başlayan Büyük Taarruz, Türk milleti için Cumhuriyetimizin ve ülkemiz için parlak bir geleceğin habercisi olmuştur. Milletimizin tek yürek olarak yürüttüğü İstiklal Mücadelesi 30 Ağustos Zaferi’yle son hedefine ulaşmıştır. Türk milleti ve ordusu, böylelikle içinde bulunulan bütün imkânsızlıklara rağmen, tarihe altın harflerle işlenen büyük bir destanın daha sahibi olmuştur.

Bu zafer, Türk milletinin sarsılmaz bütünlüğünü, birlik ve beraberliğiyle tüm engelleri aşacağını, bağımsız ve özgür yaşama iradesini tüm dünyaya bir kez daha göstermiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam temellerini atmıştır.

Bu zafer, Çanakkale için de çok ayrı bir öneme sahiptir. Çanakkale Deniz ve Kara Savaşlarında kazanılan zaferden sonra, ‘Çanakkale geçilmez’ şiarını dünyanın hafızasına kazıyan Türk milleti ve ordusu daha sonra İstiklal Savaşında da aynı kararlılıkla harekete geçmiş, istiklal ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

30 Ağustos tarihinde kazanılan kesin zafer, bugünkü Türkiye’nin kurulmasında öncü rol oynamıştır.

İstiklal Mücadelesinin önderi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, varlığımızı borçlu olduğumuz Çanakkale ve İstiklal Savaşı şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle bir kere daha anıyor, tüm Çanakkalelilerin ve ülkemizin ‘ Zafer Bayramı’nın 92. Yılını en samimi duygularımla, yürekten kutluyorum.

Kaynak : http://www.canakkale.gov.tr/tr/basin-odasi/haberler/ahmet-cinarin-30-agustos-zafer-bayrami-mesaji

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica