Site Rengi

19.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Valisi Sayın Güngör Azim TUNA’nın Kurban Bayramı Mesajı

Çanakkale Valisi Sayın Güngör Azim TUNA’nın Kurban Bayramı Mesajı

Kurban Bayramı Mesajı
Sevinçlerin paylaşıldığı, toplumda dayanışma ve barış ruhunun egemen olduğu bayramlardan biri olan Kurban Bayramı’ nın huzur ve güven ortamı içerisinde çocuklarımız, gençlerimiz ve büyüklerimiz ile hep beraber kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bayramlar her türlü toplumsal ve kutsal değerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günlerdir. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu kutsal günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermemiz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki bizler çok önemli bir coğrafyada yaşayan ve geçmişinden gururla bahsedilen köklü bir medeniyet anlayışına sahip bir milletiz. Bu itibarla geçmişimizin bu büyük potansiyelini yarınlara taşıma adına önemli misyonu bir araya getiren bayramların huzur ve coşku içerisinde geçmesi yegâne temennimizdir.

Bu itibarla bayramlarımızı gelecek kuşaklara aktaracak çocuklarımız başta olmak üzere, toplumumuzun her bir kısmı ile anlamına uygun bir biçimde yaşatılmalı ve bugünün sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlenmesi amacı ile en iyi biçimde değerlendirilmelidir.

Saygıdeğer vatandaşlarım; Bu bayramda dargınlıklar ve kırgınlıklar unutulmalı, birlik ve kaynaşmamızı arttırarak geleceğe ait umutlarımızı her koşulda korumalıyız.

Ayrıca hastalarımızı, dul ve yetimlerimizi, şehit ve gazilerimizi, engellilerimizi ve kader mahkûmlarını da hatırlayarak bayram ziyaret programlarında onlara da mutlaka yer vermeliyiz. Bu vesile ile eşsiz fedakârlıklarını hiçbir zaman unutmayacağımız aziz şehitlerimize Allah’ tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

Bayram nedeni ile artacak olan trafik yoğunluğu ile ilgili Çanakkale genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacağına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincinin acı ve hüzne dönüşmemesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Çanakkaleli hemşehrilerimin Kurban Bayramını kutluyor, barış, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmayı esas alan nice bayramlar diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Kaynak : http://www.canakkale.gov.tr/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica