Site Rengi

23.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Valisi Hamza Erkal’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Çanakkale Valisi Hamza Erkal’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlɑmɑktɑyız.

Gücünü milletimizin ortak iradesinden alan Cumhuriyet, milletimizin büyük bir iman gücüyle ve azimle gerçekleştirdiği Çanakkale zaferi ve daha sonra kurtuluş savaşı mücadelesinin eseridir.

Cumhuriyet, Milli varlığı sona ermiş varsayılan büyük bir Milletin, çoluğu-çocuğu, genci-yaşlısı, kadını-kızı, Türkü-Kürt’ü-Arapı-Lazı-Çerkezi-Arnavutu- Boşnak’ı Tatarı-Sünni’si-Alevi’si tüm unsurlarıyla ve Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde verdiği destansı mücadelelerin sonunda 29 Ekim 1923’te ilan edilmiştir.

Bu Cumhuriyet, belli aralıklarla karanlık mihrakların girişimleriyle içerden ve dışarıdan çökertilme girişimlerine maruz kalmasına rağmen her defasında Türk Milletinin ferasetiyle üstesinden gelinmiş ve aradan geçen 92 yılda, başta demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir.

Bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızı haline gelen Türkiye Cumhuriyeti içinde barındırdığı farklı değerleri, ileri demokrasisi, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içindedir.

Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti’nin bɑnisi Büyük Önder Atatürk’ü ve silɑh ɑrkɑdɑşlɑrını, cɑnındɑn ɑziz bildiği vɑtɑnı için kɑnlɑrını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rɑhmet ve minnetle bir kez dɑhɑ yâd ediyor Cumhuriyet Bɑyrɑmınızı yürekten en kɑlbi sevgilerimle kutluyorum.

Kaynak :http://www.canakkale.gov.tr/tr/basin-odasi/haberler/vali-hamza-erkalin-cumhuriyet-bayrami-mesaji

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Adem FİDAN dedi ki:

    Sayın Valim Oldukça yakışıklı gördüm.Ama sana inanın herşey yakışıyor. Kaynaşlı Üçköprü Köyü muhtarı.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica