Site Rengi

28.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Valisi Orhan TAVLI’nın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü Mesajı

Çanakkale Valisi  Orhan TAVLI’nın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü Mesajı

8 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümünde ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu topraklarda şanlı tarihimizin zaferlerinin kutlanması ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmanın manevi onurunu ve gururunu hep birlikte milletçe yaşıyoruz.

Çanakkale, istiklalini ve istikbalini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya gösteren, esaret altında yaşayan mazlum milletlere umut ışığı olan yerdir.

Çanakkale, Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünün yazıldığı, kurtuluş mücadelemizin temellerinin atıldığı, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanının canla kanla imanla yazıldığı yerdir.

Dönemin en güçlü donanmasına sahip İtilaf Kuvvetleri’ne karşı 102 yıl önce  tek yürek olan kahraman ecdadımız “Çanakkale Ruhunu” bize armağan etmiştir.

15 Temmuz’da da Türkiye Cumhuriyeti devletinin birlik, bütünlük ve geleceğine yönelen hain Fetö saldırıları karşısında dün olduğu gibi bugün de  Çanakkale Ruhu ile karşı koyan aziz milletimiz insanlık tarihinin en büyük destanlarını yazmaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve topraklarımızı vatan kılan aziz şehit ve gazilerimizin manevi hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Kaynak :http://www.canakkale.gov.tr/vali-orhan-tavlinin-18-mart-sehitleri-anma-gunu-ve-canakkale-deniz-zaferinin-102-yil-donumu-mesaji

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica