Site Rengi

25.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Valisi Orhan TAVLI’nın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Mesajı

Çanakkale Valisi  Orhan TAVLI’nın “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Mesajı

Cumhuriyetimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 93.yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Aziz Milletimizin canını ortaya koyarak verdiği Kurtuluş Savaşı’nın ardından 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması yönünde önemli bir dönüm noktası olmuştur.

Tarih boyunca özgürlük ve bağımsızlığından asla taviz vermeyen Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesinde ülkemizi işgal etmeyi amaçlayan hain darbe girişiminde olduğu gibi, karşı karşıya kaldığı her türlü saldırı ve esaret altına alma girişimlerini boşa çıkarmıştır. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de milletimiz birlik ve beraberliğini koruyarak birbirine daha sıkı bağlarla bağlanmış ve kenetlenmesini bilmiştir.

Aradan geçen 93 yılda Demokrasi, eğitim, sağlık, ekonomi, bilim, kültür alanlarında önemli mesafeler kat eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhuriyetin değerlerini daha fazla sahiplenerek Türk Milletinin kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek ve ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 93.kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

http://www.canakkale.gov.tr/tr/basin-odasi/haberler/vali-orhan-tavlinin-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-mesaji

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica