Site Rengi

25.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Çanakkale Valisi Sayın Güngör Azim TUNA’ nın Ramazan Ayı Mesajı

Çanakkale Valisi Sayın Güngör Azim TUNA’ nın Ramazan Ayı Mesajı


Ramazan Ayı MesajıBirlik-beraberliğin, dostluğun ve dayanışmanın yaşandığı aç-açıkta kalarak ihtiyaç sahibi olanın halinin daha iyi idrak edilmesinde, insanın gönlünün arınarak sabır denen kutsal erdemin daimi bir karakter haline getirilmesinde ve paylaşma erdeminin tatbiki ile de huzura erdiğimiz müstesna bir zaman dilimi olan Ramazan ayına sayılı günler kaldı.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayının ruhuna uygun olarak zengin iftar sofraları yerine mütevazı iftar sofralarına katılmayı uygun görmekteyim. Bu itibarla gösterişli zengin iftar programlarına katılmayarak, büyük organizasyonların iftar bütçelerinin mahallelerimizde ve köylerimizde birbirimizle dayanışmayı arttıracak şekilde kullanılmasını tavsiye ediyorum.

Bu bütçenin sokak, mahalle ve köy iftarlarına bilhassa dar gelirli vatandaşlarımızla birlikte olunacak programlara ayrılmasını tavsiye ediyorum. Bu nedenle iftar verecek olan değerli iftar sahiplerinin hassasiyetimizi anlayışla karşılayacaklarını umuyorum.

Ayrıca bu mübarek ayın İlimizde sevgi hoşgörü ile sosyal yardımlaşma ve dayanışma içersinde huzurlu bir şekilde geçmesi için çalışma arkadaşlarımla birlikte gerekli hassasiyeti göstererek, tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale’de de birlik dayanışma duyguları içersinde geçmesini diler, tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayını şimdiden tebrik eder, selam ve sevgilerimi sunarım.

Güngör Azim TUNA
Vali

http://www.canakkale.gov.tr/4142/ramazan-ayi-mesaji#

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica