Site Rengi

25.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Ziyaretçi Dinlenme Yerleri

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Ziyaretçi Dinlenme Yerleri

KABATEPE KAMP VE GÜNÜBİRLİK KULLANIM ALANI VE TESİSLERİ
KABATEPE KAMP VE GÜNÜBİRLİK KULLANIM ALANI VE TESİSLERİ
Milli Park ziyaretçileri ve mahalli halkın,piknik,plaj ve kamp ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kabatepe feribot limanı bitişiğinde 22 hektarlık alanda tesis olunan 5000 kişi/gün kapasiteli alanda giriş-kontrol, kamp kayıt ve danışma, satış büfesi,market, kırgazinosu, çay bahçesi, işçi pavyonu, 2 adet wc, 2 adet sıhhi tesis kompleksi, duş, soyunma kabini, çeşme, otopark gibi tesis ve düzenlemeler bulunmaktadır.

KABATEPE KAMP VE GÜNÜBİRLİK KULLANIM ALANI VE TESİSLERİ 2

JANDARMA İSKELESİ ZİYARETÇİ DİNLENME NOKTASI
JANDARMA İSKELESİ ZİYARETÇİ DİNLENME NOKTASI
23.12.2003 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren Uzun Devreli Gelişim Planı doğrultusunda planda önerilen 9 ZDN noktasından ilki olarak inşa edilmiştir. İki adet gıda büfesi, sekiz adet hediyelik eşya büfesi, tuvalet ve bir adet danışma bürosundan oluşmaktadır.25 Nisan 2005 tarihinde açılışı yapılmıştır.
MORTOKOYU ZİYARETÇİ DİNLENME NOKTASI
MORTOKOYU ZİYARETÇİ DİNLENME NOKTASI

23.12.2003 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren Uzun Devreli Gelişim Planı doğrultusunda planda yapımı tasarlanan 9 adet dinlenme noktasından ikincisidir. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce yapılan ihale sonucu Sembol İnşaat Şti tarafından yapımı tamamlanmıştır.Bu tesis, çelik konstrüksiyon üzerine ahşap malzeme kullanılarak yapılan üç seviyeli platform şeklindedir. Platformların üzerinde, 1 adet gıda büfesi ve 2 adet hediyelik eşya satış tezgahının konulacağı yer bulunmaktadır. 2006 yılında hizmete açılmıştır.

Kaynak :http://www.gelibolutarihimilliparki.gov.tr/tr/e_5.asp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica