Site Rengi

30.10.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Kilye Koyu Ana Tanıtım Merkezi

Kilye Koyu Ana Tanıtım Merkezi

Bu merkez, Uzun Devreli Gelişme Planı bünyesinde inşa edilmiş ve 18 Mart 2005 tarihinde hizmete açılmıştır. Bu merkez, bölgeye gezi amacıyla gelen turların geziye başlamadan önce bilgi alabilecekleri bir yer olarak planlanmıştır.

 Bu merkezde, kapalı sergi alanı (çeşitli bilgilerin yazılı olduğu bilgi panoları, dokunmatik bilgisayar ekranlı bilgi panoları bulunmaktadır), açık sergi alanı (savaş esnasında çekilmiş bazı fotoğrafların ve sözlerin yazılı olduğu mermer panolar bulunmaktadır), kafeterya, 100 kişilik sinevizyon gösteri salonu, toplantı salonu, kütüphane gibi üniteler İle I. Dünya Savaşı’nda Çanakkale’de görev yapan 149 Türk komutandan, resmine ulaşılabilen 75 komutanın portreleri bulunmaktadır.
GELİBOLU ANA TANITIM MERKEZİ
Yer: Kilye Koyu
Tel: 0286 814 30 70

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ALİ KAPUCUOĞLU dedi ki:

    SELAMLAR ECEABATLI GÖREVLİLER
    Abdest almak için bir yeriniz bile yok.Tuvaletlerde abdest almak bir hayli zor oluyor.Birde böyle mübarek bir yerde mescidin bu kadar ufak ve bakımsız olması size yakışmıyor.Ayrıca O kadar yuksek sesle müzik çalıyorki ezan sesi duyulmadığı gibi namaz kılarken kendimizi ibadete veremiyoruz. Tamam Çanakkale müziği çalyor ama bu topraklar müzikle değil Seyıt Onbaşı gibi İman gucuyle kazanıldı.namaz esnasında ara verilse iyi olur.selametle

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica