Site Rengi

18.09.2020 Çanakkale, Çanakkale İli Portalı
Çanakkale | Çanakkale Tanıtım | Çanakkale Bilgiler

Üzerinde ” Çanakkale Geçilmez” yazılı altın madalya Türk Bayrağı ile birlikte göndere çekildi

Üzerinde ” Çanakkale Geçilmez” yazılı altın madalya Türk Bayrağı ile birlikte göndere çekildi

Çanakkale Geçilmez” yazılı altın bir madalya

Fotoğraf :”Çanakkale Geçilmez” yazılı altın bir madalya

19/02/1994 tarihli ve 21854 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 3972 Sayılı Kanunla  Çanakkale savaşlarında barış ve kahramanlığımızı anlatarak şehit düşen, tarihimize “Çanakkale Geçilmez” yazdırtan ecdadımızın manevi şahsiyetlerine bir şükran nişanı olarak, üzerinde ” Çanakkale Geçilmez” yazılı altın madalya ihdas edilmiştir.
Çanakkale Valiliği tarafından korunan madalya Çanakkale 18 Mart Deniz Zaferi kutlamalarında vali, garnizon komutanı ve belediye başkanının hazır bulunduğu bir anda Türk Bayrağı ile birlikte göndere çekilmektedir.

Çanakkale’nin Gurur Madalyası Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’ncu yıl dönümü törenlerini kutlandığı 18 Mart 1915 günü  Türk Bayrağı ile birlikte göndere çekildi.

18 Mart 201518

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’ncu yıl dönümünde  “Çanakkale Geçilmez” yazılı altın madalyayı Türk Bayrağına takmak  Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Boğaz Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan,a nasip oldu.Bizce bu üç kişi asrın en şanslı kişileri.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hatun dedi ki:

    maşallah .. daha nice yıllara

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica